წარმატებული ჭიათურელი სპორტსმენების დაჯილდოება
ჭიათურის მუნიციპალიტეტის მერი გივი მოდებაძე თავისუფალი სტილით მოჭიდავეთა საქართველოს ჩემპიონატში გამარჯვებულ მოსწავლეებს შეხვდა და მათ მიღწეული წარმატებისთვის მედლები და სამახსოვრო დიპლომები გადასც
ჭიათურის მუნიციპალიტეტის მაღალმთიან სოფელ მეჩხეთუში ცენტრალური გზის სამშენებლო სამუშაოები დაიწყო
ჭიათურის მუნიციპალიტეტის მაღალმთიან სოფელ მეჩხეთუში ცენტრალური გზის სამშენებლო სამუშაოები დაიწყო.
პროექტის მიხედვით 5 კილომეტრამდე გზა მობეტონდება. სამუშაოები ორ ეტაპად განხორციელდება.
გივი მოდებაძემ კულტურის ცენტრის თანამშრომლებს ახალი ხელმძღვანელი - ხვთისო გიორგაძე წარუდგინა
დღეს, ჭიათურის მუნიციპალიტეტის მერმა გივი მოდებაძემ კულტურის ცენტრის თანამშრომლებს ახალი ხელმძღვანელი - ხვთისო გიორგაძე წარუდგინა.
1989 წლის 9 აპრილის ტრაგედიიდან 32 წელი გავიდა
1989 წლის 9 აპრილის ტრაგედიიდან 32 წელი გავიდა.
ჭიათურის მუნიციპალიტეტის მერიის სხდომათა დარბაზში მერის მრჩეველთა საბჭოსთან შეხვედრა ჩატარდა
ჭიათურის მუნიციპალიტეტის მერიის სხდომათა დარბაზში მერის მრჩეველთა საბჭოსთან შეხვედრა ჩატარდა.
გივი მოდებაძემ ოთხ სოციალურად დაუცველ და მრავალშვილიან ოჯახს პირველადი საჭიროების სურსათი და ჰიგიენის ნივთები პირადად გადასცა
დღეს ჭიათურის მუნიციპალიტეტის მერმა გივი მოდებაძემ ოთხ სოციალურად დაუცველ და მრავალშვილიან ოჯახს პირველადი საჭიროების სურსათი და ჰიგიენის ნივთები პირადად გადასცა.
“ახალგაზრდები სამოქალაქო საზოგადოების და დემოკრატიის განვითარების საქმეში“
საგანმანათლებლო პროექტის “ახალგაზრდები სამოქალაქო საზოგადოების და დემოკრატიის განვითარების საქმეში“ წევრები ჭიათურის მერს გივი მოდებაძეს შეხვდნენ.
22 მარტი წყლის რესურსების დაცვის საერთაშორისო დღეა
წყლის რესურსების დაცვის საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით, ჭიათურის მუნიციპალიტეტში დასუფთავების აქცია ჩატარდა.
ჭიათურის მუნიციპალიტეტში სოფელ ხრეითის ბაღი პირველია, სადაც მზის მიკროელექტრული სადგური დამონტაჟდა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის მოადგილემ მზია გიორგობიანმა,იმერეთში სახელმწიფო რწმუნებულმა ზვიად შალამბერიძემ, ჭიათურის მუნიციპალიტეტის მერმა გივი მოდებაძემ,საქართ
დაუნის სინდრომის საერთაშორისო დღეს, ჭიათურის მუნიციპალიტეტის მერია წელსაც, ტრადიციულად, შეუერთდა
დაუნის სინდრომის საერთაშორისო დღეს, ჭიათურის მუნიციპალიტეტის მერია წელსაც, ტრადიციულად, შეუერთდა და განათლების,კულტურის, სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა სამსახურის ორგანიზებით ღონისძიება #ჩვენვაკავ